خرید انواع تفاله درجه یک خوراک دام

خرید انواع تفاله درجه یک خوراک دام چقدر است؟ آیا تفاله ها را می توان جایگزین مناسبی برای ذرت و سویا دانست و به جیره غذایی دام و طیور افزود؟

تفاله

خرید انواع تفاله درجه یک خوراک دام چقدر است؟ آیا تفاله ها را می توان جایگزین مناسبی برای ذرت و سویا دانست و به جیره غذایی دام و طیور افزود؟

اضافه کردن تفاله ها به جیره دام و طیور

اصلی ترین بخش جیره را در حال حاضر خوراک های دانه ای از قبیل جو و گندم و ذرت تشکیل می دهند ولی این موضوع در حال حاضر از طرف کارشناسان مورد بازنگری قرار گرفته و نیاز به جایگزینی آنها با سایر خوراک ها مانند تفاله ها موجب شده تا به فواید تغذیه ای انواع تفاله ها توجه ویژه ای شود. در این جا به تعدادی از این عوامل اشاره می کنیم:

  • وراداتی بودن خوراکهای دانه ای موجب تحمیل هزینه های زیادی به دامداری ها می شود.
  • مشترک بودن آن ها با خوراک انسان ارزش غذایی فراورده های دامی را کاهش می دهد.
  • تفاله ها فیبر بالایی دارند که برای سلامت دام بسیار مفید است.
  • تفاله ها قیمت ارزانی دارند.

این عوامل اشتیاق دامداران را به جایگزینی تفاله ها در جیره دام و طیور بیشتر کرده است.

تفاله خوراک دام یا همان تفاله های محصولات غذایی و کشاورزی که محصولات ثانویه کارخانه ها می باشند، امروزه به یکی از محصولات مهم در صنعت دام و طیور تبدیل شده اند. بی شک نتایج آزمایش ها و تجربه استفاده از آنهاسبب شده که این محصولات جایگاه خود را در این صنعت پیدا کنند.

روشهای کسب اطلاع در مورد تفاله ها و خرید

خرید تفاله تازه و زود بار می تواند مطلوب دامداران باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت روز این محصولات و دیگر محصولات خوراک دام و طیور می توانید با کارشناسان واحد فروش بازرگانی کهن تماس حاصل فرمایید.