خرید تفاله خرما باکیفیت خوراک دام

خرید تفاله خرما باکیفیت خوراک دام می تواند برای دامداری ها مقرون به صرفه باشد؟ آیا ارزش غذایی آن می تواند جیره را غنی کند؟

تفاله خرما

خرید تفاله خرما باکیفیت خوراک دام می تواند برای دامداری ها مقرون به صرفه باشد؟ آیا ارزش غذایی آن می تواند جیره را غنی کند؟

جایگزینی خوراک های جدید راهی برای حل مشکل تامین جیره

امروزه اولویت دادن برای کشت در زمینهای کشاورزی به محصولات غذایی مورد نیاز انسان موجب شده تا زمینهای کمتری برای کاشت خوراک مورد نیاز دام اختصاص یابد. از سوی دیگر با افزایش جمعیت، نیاز به گوشت و سایر محصولات دامی بیشتر از گذشته احساس می شود. همچنین نرخ متغیر دلار و مشکلات ناشی از واردات مانند هزینه های واردات موجب شده کارشناسان این حوزه به دنبال راهی برای تامین خوراک دام و طیور در داخل کشور باشند. به شرطی که از کیفیت و ارزش غذایی دام نیز کاسته نشود. از جمله این جایگزینها می توان به تفاله خرما اشاره کرد که حاصل فراوری خرما در کارخانجات مربوطه می باشد و می تواند شامل هسته آسیاب شده خرما نیز باشد.

یکی دیگر از مشکلات پیش روی دامداران تامین هزینه های جاری دامداری می باشد که هشتاد درصد این هزینه را خوراک دام تشکیل می دهد و واضح است که برای افزایش راندمان نیاز است این هزینه ها کاهش پیدا کند. یکی از شاخصه های خوراک مناسب برای جیره دام قیمت پایین می باشد. البته ارزش غذایی بالا نیز در اولویت قرار دارد. بر این اساس کارشناسان افزودن تفاله خرما باکیفیت را به خوراک دام و طیور پیشنهاد می کنند که هر دو ویژگی مطلوب را دارا می باشد.

تفاله خرما دارای خواص قابل قبولی برای دام می باشد که از جمله آنها می توان به تامین انرژی بالا، پروتئین حدود 9 درصد و فیبر خام حدود 20 درصد اشاره نمود.

روش های تهیه تفاله خرما

یکی از ویژگیهای تفاله خرما قیمت مناسب آن برای دامداران می باشد و خرید از مراکز معتبر می تواند شما را در خرید به صرفه تر و مطمئن تر یاری نماید. برای اطلاع از روشهای خرید با کارشناسان فروش بازرگانی کهنتماس بگیرید.