قیمت فروش تفاله چغندر با کیفیت خوراک دام

قیمت فروش تفاله چغندر با کیفیت خوراک دام می تواند دامداران را به استفاده از آن ترغیب کند؟ آیا این تفاله ارزش غذایی مطلوب را دارا می باشد؟

تفاله چغندر

قیمت فروش تفاله چغندر با کیفیت خوراک دام می تواند دامداران را به استفاده از آن ترغیب کند؟ آیا این تفاله ارزش غذایی مطلوب را دارا می باشد؟

ارزش غذایی تفاله چغندر قند در جیره دام و طیور

هنگامی که آب وقند  موجود در چغندر استخراج می شود، تفاله آن باقی می ماند. این تفاله بعد از خشک شدن، توسط دستگاه های ویژه ای به اشکال پرک، مفتولی و قالبی تهیه می شود و گاهی نیز در تولید آن از ملاس استفاده می شود و با توجه به اینکه درتولید آن از ملاس به کار رفته باشد با نه، رنگ آن از قهوه ای  روشن تا تیره متغیر است.

همچنین این تفاله می تواند به عنوان منبع کلسیم به خوراک دام اضافه شود و با توجه به خوش خوراکی آن، می تواند باعث افزایش کیفیت خوراک دام شود. این تفاله اندکی ملین می باشد و پر حجم بودن این محصول،غلضت پایین مواد و ماهیت الیافی آن موجب می شود مصرف آن برای تک معده ای ها از جمله طیور نامناسب باشد.

مطالعات نشان داده استفاده ا زتفاله چغندر قند به همراه خوراکهای دانه ای نظیر گندم و جو در مقایسه با جیره هایی که فقط شامل خوراکهای دانه ای هستند، از ارزش غذایی بالاتری بر خوردار می باشند.

این تفاله به دو صورت تر و خشک در اختیار دامداران قرار می گیرد.

روش های کسب اطلاع از قیمت فروش تفاله چغندر

یکی از مهمترین دلایلی که می تواند دامداران را به خرید تفاله ها ترغیب کند، تازگی این محصول و زودباری آن است .به منظور اطلاع از نحوه تحویل و قیمت انواع تفاله ها  مانند تفاله گوجه، هویج، خرما، سیب، مرکبات، انگور و .. با کارشناسان فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید.