مرکز فروش انواع تفاله چغندر زودبار

مرکز فروش انواع تفاله چغندر زودبارمی تواند موجب شود ارزش غذایی جیره افزایش پیدا کند؟ آیا با توجه به خواص تفاله چغندر برای خوراک دام آشنا هستید؟

تفاله چغندر قند مرغوب

مرکز فروش انواع تفاله چغندر زودبارمی تواند موجب شود ارزش غذایی جیره افزایش پیدا کند؟ آیا با توجه به خواص تفاله چغندر برای خوراک دام آشنا هستید؟

کاربرد تفاله چغندر در جیره دام و طیور 

بزرگترین چالش دامداران کاهش هزینه های مختص به تامین جیره دام است که هشتاد درصد هزینه ها را به خود اختصاص می دهد. بر این اساس استفاده از خوراک های جایگزین بررسی شد و تفاله ها که حاصل فراوری کارخانه های صنایع غذایی مانند تولید آب میوه و کمپوت و کتستانتره و … در ردیف بهترین انتخاب ها قرار گرفتند.

یکی از گزینه های مناسب از بین تفاله ها، تفاله چغندر قند می باشد.

آزمایشات نشان می دهند که استفاده از جیره های دانه ای نظیر سبوس، سویا، جو و گندم به همراه تفاله چغندر قند ، ارزش غذایی بیشتری در قیاس با جیره های دانه ای دارد. البته این تفاله هرگز نباید به عنوان تنها ماده هیدروکربنه در خوراک دام به کار برده شود، زیرا در این حالت تفاله نمی تواند ویژگیهای خود را نشان دهد.

همچنین یکی از مهمترین علل با ارزش بودن تفاله چغندر برای دامداران این نکته است که این تفاله خوش خوراک است و استفاده از آن به همراه خوراک های دانه ای موجب بیشتر شدن حجم جیره دام شده و به این ترتیب آنها زودتر وزن گیری می کنند.

این تفاله اندکی ملین می باشد و پر حجم بودن این محصول،غلضت پایین مواد و ماهیت الیافی آن موجب می شود مصرف آن برای تک معده ای ها از جمله طیور نامناسب باشد.

سفارش و فروش تفاله چغندر

علاوه بر قیمت تفاله چغندر می توانید انواع دیگر تفاله ها تفاله گوجه، خرما، سیب و … را طی تماس با بخش فروش بازرگانی کهن جویا شوید.