خرید ارزان تفاله چغندرقند باکیفبت

تفاله چغندرقند اغلب در رژیم غذایی گاوهای حامله در فصل زمستان برای افزایش چگالی انرژی جیره مبتنی بر علوفه استفاده می شود.

Sugar beet pulp

خرید ارزان تفاله چغندرقند باکیفیت

تفاله چغندر قند یک محصول ریشه ای است که در آب و هوای معتدل که فصل رشد آن حدود پنج ماه است، شکوفا می شود. چغندرقند که امروزه می شناسیم از سال ها پرورش چغندر اهلی شده (Beta vulgaris L.) به دست می آید. گفته می شود که نام خود را از حرف یونانی بتا گرفته است زیرا ریشه متورم و شلغم مانند آن شبیه ریشه B یونانی است. با این حال، قدیمی ترین نوع چغندر شناخته شده، چغندر، حداقل در سال 2000 قبل از میلاد اهلی شده بود وهر دو توسط یونانی ها پرورش داده شد بودند. و رومی ها ابتدا برای موارد دارویی از آن استفاده می کردند.

ریشه کشت چغندرقند:

ریشه گوشتی و متورم آن که امروزه شناخته شده است تا قرن دوم و سوم پس از میلاد شناخته نشده بود. ازدریای مدیترانه تا در سراسر جهان یافت می شود. ازبرگ آن به عنوان سبزی استفاده می شود به نظر می رسد چغندر سفید رایج تر است، اما کمتر از رنگ قرمز کشت میشود.

توسعه و فرآوری چغندر قند امروزی:

در اواسط دهه 1700میلادی، شیمیدان آلمانی آندریاس مارگراف کشف کرد که چغندر سفید و قرمز هر دو حاوی ساکارز هستند که از نیشکر قابل تشخیص نیستند. او سپس پیش‌بینی کرد که استفاده داخلی و ساخت شکر در اقلیم‌های معتدل امکان‌پذیر است، اما این ایده‌ او تا 50 سال دیگر تا زمانی که روش‌های جدید استخراج ابداع نشود، محقق نشد.

Sugar beet pulp

ساخت اولین کارخانه فرآوری چغندرقند:

یکی از شاگردان مارگراف، فرانتس کارل آچارد، تحقیقاتی در این زمینه انجام داد و به دلیل موفقیت او در ایجاد چغندر به عنوان منبع اقتصادی ساکارز در اروپا، اکنون او را پدر صنعت چغندرقند در جهان می دانند. او اولین کارخانه قند را در کونرن در سیلسیای پایین (لهستان امروزی) ساخت و روش‌های پردازش مؤثری را با استفاده از منابع ژرم پلاسم ضعیف از مجموعه ژنتیکی علوفه سفید ایجاد کرد.

در آن زمان باتوجه به اسناد تاریخی، توسعه صنعت چغندرقند در آلمان، فرانسه و سایر کشورهای اروپایی را می توان دید.

استفاده از تفاله چغندرقند در جیره غذایی دام:

تفاله چغندرقند اغلب در رژیم غذایی گاوهای حامله در فصل زمستان برای افزایش چگالی انرژی جیره مبتنی بر علوفه استفاده می شود. فیبرباقابلیت هضم بالا در تفاله چغندرقند به نسبت مقدار کل مواد مغذی قابل هضم یا TDN 85 تا 90 درصد می باشد.و مقدار پروتئین خام تفاله چغندرقند تقریباً 10٪ است.

آیا تفاله چغندر قند برای سگ مفید است؟

تفاله چغندر منبع مهمی از فیبر است که برای کمک به سگ شما در حفظ سلامت روده مفید است و می تواند توانایی او را در جذب مواد تشکیل دهنده آلی افزایش دهد. تفاله چغندر ماده ای است که پس از استخراج شکر از چغندر قند باقی می ماند.

آیا تفاله چغندر قند، ساکاروز بالایی دارد؟

تفاله چغندر قند،این خوراک پر فیبر در واقع قند(ساکاروز) کمتری نسبت به آنچه انتظار دارید دارد.