خرید تفاله انگور درجه یک امسال

خرید تفاله انگور درجه یک امسال نیز از طریق بازرگانی کهن انجام می شود؟ آیا عملکرد این تفاله در جیره دام و طیورمطلوب است؟ از خواص این تفاله اطلاع دارید؟

تفاله انگور

خرید تفاله انگور درجه یک امسال نیز از طریق بازرگانی کهن انجام می شود؟ آیا عملکرد این تفاله در جیره دام و طیور مطلوب است؟ از خواص این تفاله اطلاع دارید؟

خواص تفاله انگور در جیره

یکی از اصی ترین چالش های دامداری ها تامین خوراک با کیفیت و ارزان برای دام و طیور می باشد. در حال حاضر اغلب جیره دام را خوراک های دانه ای از قبیل گندم و جو و ذرت تشکیل می دهد که به دلیل کافی نبودن تولید داخل کشور، بخش عمده ای از این محصول از خارج از کشور وارد می شود که این موضوع هزینه های زیادی را به دامداران تحمیل می کند.

نقش عمده خوراک های دانه ای نظیر گندم و جو و ذرت تامین انرژی جیره است، ولی تهیه و خرید این نهاده ها دارای موانعی بوده و هزینه خرید آن ها نیز بالا می باشد، همچنین آن ها عموما وارداتی بوده و بسیاری از اوقات تامین فوری آن ها امکان پذیر نمی باشد.

این مشکلات سبب شده تا کارشناسان حوزه خوراک دام و طیور به دنبال محصولاتی جهت جایگزین نمودن با نهاده های وارداتی پایه همچون جو، ذرت، سویا، گندم و … نمایند و تفاله ها یکی از بهترین انتخاب ها می باشند.

تفاله انگور که در واقع همان خشک شده چوب، برگ و هسته می باشد، به دلیل بالا بودن الیاف زیاد از انرژی و پروتئین کمتری برخوردار می باشد، بنابراین این محصول نمی تواند جایگزینی برای محصولاتی چون ذرت و سویا که بخش اعظم جیره را پوشش داده و درصد انرژی و پروتئین بالایی دارند باشد.

اما به سبب خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد سبب می شود تا امسیداسیون سایر غذاها به تاخیر افتاده و کاهش یابد.

خرید تفاله انگور درجه یک امسال

تفاله انگور محصولی فصلی بوده و در فصل خود نیز که عموما اوایل پاییز می باشد بصورت محدود موجود است. برای خرید این تفاله با کار شناسان فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید.