فروش فوری انواع تفاله خرما ارزان امسال

فروش فوری انواع تفاله خرما ارزان امسال نیز می تواند برای کاهش قیمت جیره موثر باشد؟ آیا می توان با اضافه کردن تفاله ها به خوراک دام آن را غنی تر کرد؟

تفاله خرما

فروش فوری انواع تفاله خرما ارزان امسال نیز می تواند برای کاهش قیمت جیره موثر باشد؟ آیا می توان با اضافه کردن تفاله ها به خوراک دام آن را غنی تر کرد؟

جیره غنی و خوش خوراک با تفاله ها

امروزه بخش عمده ای از جیره های غذایی را ضایعات کشاورزی و کارخانجات فراوری محصولات باغی تشکیل می دهند. این نوع خوراک ها گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی در جیره های غذایی دام و طیور می باشند. چرا که کمبود زمین های زراعی و نیاز بیشتر جمعیت رو به افزایش انسانی به خوراک های دانه ای نظیر گندم و جو و ذرت موجب شده تا دامداران در تلاش باشند که از مصرف  این خوراک ها در جیره دام بکاهند. همچنین قیمت آن ها رو به افزایش است و این مسئله منجر به محدودیت مصرف این خوراک ها در دامداری ها شده است.

دلیل دیگر نیز این است که اغلب این دانه ها وارداتی هستند و مشکل واردات و قیمت متغیر ارز نیز موجب ایجاد دردسر هایی در تهیه آن شده است. با توجه به قیمت پایین تر این محصولات از یک طرف و آنالیز تقریبا مشابه با خوراک هایی نظیر ذرت و جو، توجه دامداری ها و مرغداری ها به این محصولات  امری ضروری به نظر می رسد.

تفاله خرما که یکی از محصولات جانبی کارخانه های فراوری این محصول است، برای خوراک انسان قابل استفاده نیست ولی برای به دلیل دارا بودن مواد مغذی و فیبر بالا می تواند برای افزودن به جیره دام مناسب باشد. تفاله خرما دارای خواص قابل قبولی برای دام می باشد که از جمله آن ها می توان به تامین انرژی مورد نیاز جیره، پروتئین حدود 9 درصد و فیبر خام حدود 20 درصد اشاره نمود.

فروش فوری انواع تفاله خرما ارزان امسال

کشور ایران با تولید سالانه بیش از یک میلیون تن خرما از در زمره بزرگ ترین تولید کنندگان خرمای جهان به شمار می آید. این محصول اکثرا در مناطق جنوبی کشور تولید می گردد. گروه تولیدی بازرگانی کهن به واسطه ی دسترسی به تمام مناطق تولید خرما، می تواند تفاله خرما را به هر میزان که دامداران محترم تقاضا کنند در اختیار آنان قرار دهد.