قیمت روز انواع تفاله خرما ارزان خوراک دام

قیمت روز انواع تفاله خرما ارزان خوراک دام می تواند بر قیمت تمام شده جیره تاثیر مثبتی داشته باشد؟ آیا شما از مزایای تفاله خرما در جیره  آگاهی دارید؟

تفاله خرما

قیمت روز انواع تفاله خرما ارزان خوراک دام می تواند بر قیمت تمام شده جیره تاثیر مثبتی داشته باشد؟ آیا شما از مزایای تفاله خرما در جیره آگاهی دارید؟

فواید تفاله های ارزان در جیره

نرخ متغیر ارز و مشکلات ناشی از واردات مانند هزینه های بالای گمرک سبب شده کارشناسان این حوزه به دنبال روشی برای تامین خوراک دام و طیور در داخل کشور باشند. و البته اولویت اصلی حفظ کیفیت خوراک دام می باشد. از جمله این جایگزین ها  به تفاله خرما می توان اشاره کرد که یکی از محصولات حاصل از فراوری خرما در کارخانجات مربوطه است و می تواند شامل هسته آسیاب شده خرما نیز باشد.

از آن جا که ایران یکی از بزرگترین کشورهای تولید خرما در منطقه می باشد، می تواند در زمینه تامین تفاله خرما مورد نیاز خوراک دام د کاملا پاسخگوی نیاز دامداران باشد و با توجه به وجود کارخانجات مربوطه در داخل کشور، قیمت آن برای دامدار مقرون به صرفه خواهد بود.

تفاله خرما محصول جانبی شهد گیری در کارخانجات فراوری خرما می باشد. از جمله ویژگی های مثبت تفاله خرما می توان به دارا بودن انرژی و پروتئین بالای آن اشاره کرد که ضمن کاهش هزینه تمام شده جیره به غنی شده آن نیز کمک می کند. همچنین به دلیل خوش خوراکی باعث بیشتر شدن حجم خوراک و وزن گیری بهتر دام می گردد.

قیمت انواع تفاله خرما ارزان

برای اطلاع از قیمت روز این محصول و شرایط تحویل آن به دامداری ها با واحد فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید تا با کارشناسان مربوطه مشورت کرده و راهنمایی لازم را دریافت کنید.