قیمت روز انواع تفاله مرغوب خوراک دام

قیمت روز انواع تفاله مرغوب خوراک دام از چه مرجعی قابل کسب اطلاع می باشد؟ آیا کارشناسان، به کارگیری تفاله ها را در خوراک دام تایید می کنند؟

تفاله

قیمت روز انواع تفاله مرغوب خوراک دام از چه مرجعی قابل کسب اطلاع می باشد؟ آیا کارشناسان، به کارگیری تفاله ها را در خوراک دام تایید می کنند؟

مزیت های تفاله ها نسبت به خوراک های دانه ای

با توجه به بیشتر شدن جمعیت انسانی، نیاز به تامین غذای کافی بیشتر از هر زمان دیگری احساس می شود . از این رو دامداری های صنعتی نیز توسعه زیادی پیدا کرده اند و با توجه به وارداتی بودن جیره غالب که از گندم و جو و ذرت تشکیل شده، موضوع نرخ ارز و هزینه های واردات و گمرک می تواند تاثیر منفی بر هزینه تمام شده جیره بگذارد . از این رو نیاز است جیره های جایگزین که در داخل کشور تولید می شوند، به خوراک دام و طیور افزوده شوند تا بهای تمام شده را کاهش دهند. از سوی دیگر از خواص زیادی که این تفاله ها برای دام دارند نیز نباید غافل شد.

در این جا تعدادی از این عوامل را بررسی می کنیم:

  • وراداتی بودن خوراکهای دانه ای موجب تحمیل هزینه های زیادی به دامداری ها می شود.
  • مشترک بودن آن ها با خوراک انسان ارزش غذایی فراورده های دامی را کاهش می دهد.
  • تفاله ها فیبر بالایی دارند که برای سلامت دام بسیار مفید است.
  • تفاله ها قیمت ارزانی دارند.

کاهش هزینه ها با افزودن تفاله ها به جیره

بزرگترین چالش دامداران کاهش هزینه های مختص به تامین جیره دام است که هشتاد درصد هزینه ها را به خود اختصاص می دهد. بر این اساس استفاده از خوراک های جایگزین بررسی شد و تفاله ها که حاصل فراوری کارخانه های صنایع غذایی مانند تولید آب میوه و کمپوت و کتستانتره و … در ردیف بهترین انتخاب ها قرار گرفتند.

برای اطلاع از روشهای خرید انواع تفاله مرغوب  با کارشناسان فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید.