قیمت روز تفاله انگور زودبار امسال

قیمت روز تفاله آلبالو زودبار امسال با توجه به افزایش قیمت خوراک های دانه ای، هنوز هم ارزان است؟ آیا این تفاله ها مواد مغذی مطلوبی برای غنی کردن جیره دارند؟

تفاله آلبالو

قیمت روز تفاله آلبالو زودبار امسال با توجه به افزایش قیمت خوراک های دانه ای، هنوز هم ارزان است؟ آیا این تفاله ها مواد مغذی مطلوبی برای غنی کردن جیره دارند؟

تامین مواد مغذی جیره با تفاله ها

در کشور ما باغ های زیادی زیر کشت آلبالو قرار دارند و به همین دلیل نیز تولید این محصول بالاست. همچنین کارخانه های متعددی برای فراوری این محصول ایجاد شده اند که حاصل تولید آن ها لواشک و مربا و … می باشد. مقداری نیز تفاله آلبالو به جای می ماند که قابل استفاده برای انسان نیست ولی ارزش غذایی مطلوبی جهت افزودن به خوراک دام و طیور دارد.

همچنین به دلیل فیبر بالا و مواد معدنی با ارزشی که دارند، می توانند کیفیت تغذیه ای جیره دام و طیور را بهبود بخشند. تحقیقات کارشناسان این حوزه نیز تایید می کند که تفاله آلبالو می تواند موجب ارتقای کیفیت جیره گردد. همچنین این تفاله به دلیل خوش خوراکی می تواند اشتهای دام را تحریک کرده و موجب وزن گیری بهتر دام شود و این نکته برای بالا رفتن راندمان دامداری ها بسیار مهم می باشد.

این تفاله که یکی از محصولات جانبی کارخانجات تولید کنسانتره و آب میوه است، با رطوبت بالا بدست می آید و پس از خشک شدن به یک محصول سالم و مقرون به صرفه در جیره دام تبدیل می شود که ممکن است با هسته یا بدون هسته باشد. البته در صورت وجود هسته یک مرحله آسیاب کردن نیز به فرایند تولید اضافه می گردد. این تفاله همچنین به علت خشک بودن یک محصول عاری از میکروب می باشد.

قیمت روز تفاله آلبالو زودبار امسال

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت سفارش خود با کارشناسان فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید.