قیمت روز تفاله سیب باکیفیت

قیمت روز تفاله سیب باکیفیت می تواند برای دامداری ها مقرون به صرفه باشد؟ آیا ارزش غذایی این تفاله می تواند جیره دام و طیور را غنی کند؟

تفاله سیب

قیمت روز تفاله سیب باکیفیت می تواند برای دامداری ها مقرون به صرفه باشد؟ آیا ارزش غذایی این تفاله می تواند جیره دام و طیور  را غنی کند؟

جایگزینی تفاله سیب راهی برای حل مشکل تامین جیره

امروزه اولویت دادن برای کشت در زمین های کشاورزی به محصولات غذایی مورد نیاز انسان موجب شده تا زمین های کمتری برای کاشت خوراک مورد نیاز دام اختصاص یابد. از سوی دیگر با افزایش جمعیت، نیاز به گوشت و سایر محصولات دامی بیشتر از گذشته احساس می شود. همچنین نرخ متغیر دلار و مشکلات ناشی از واردات مانند هزینه های واردات موجب شده کارشناسان این حوزه به دنبال راهی برای تامین خوراک دام و طیور در داخل کشور باشند. به شرطی که از کیفیت و ارزش غذایی دام نیز کاسته نشود. از جمله این جایگزین ها می توان به تفاله سیب اشاره کرد که حاصل فراوری سیب در کارخانجات مربوطه می باشد .

یکی دیگر از مشکلات پیش روی دامداران تامین هزینه های جاری دامداری می باشد که هشتاد درصد این هزینه را خوراک دام تشکیل می دهد و واضح است که برای افزایش راندمان نیاز است این هزینه ها کاهش پیدا کند. یکی از شاخصه های خوراک مناسب برای جیره دام قیمت پایین می باشد. البته ارزش غذایی بالا نیز در اولویت قرار دارد. بر این اساس کارشناسان افزودن تفاله سیب را به خوراک دام و طیور پیشنهاد می کنند که هر دو ویژگی مطلوب را دارا می باشد.

ویژگی خوب تفاله سیب خوش خوراکی آن است که باعث شده به یکی از محصولات محبوب در جیره دام تبدیل شود. این ویژگی مثبت تفاله سیب سبب افزایش خوراک و در نتیجه وزن گیری سریع تر دام گردد.

قیمت روز تفاله سیب باکیفیت

یکی از ویژگی های تفاله سیب قیمت مناسب آن برای دامداران می باشد و خرید از مراکز معتبر می تواند شما را در خرید به صرفه تر و مطمئن تر یاری نماید. برای اطلاع از روش های خرید و قیمت روز تفاله سیب باکیفیت  کارشناسان فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید.