قیمت روز تفاله سیب زودبار امسال

قیمت روز تفاله سیب زودبار امسال چقدر است؟ آیا کاربرد این تفاله در جیره دام و طیور با توجه به قیمت آن برای دامداری ها و مرغداران صرفه اقتصادی دارد؟

تفاله سیب

قیمت روز تفاله سیب زودبار امسال چقدر است؟ آیا کاربرد این تفاله در جیره دام  و طیور با توجه به قیمت آن برای دامداری ها و مرغداران صرفه اقتصادی دارد؟

تفاله سیب جایگزین بخشی از خوراک های پایه

به طور متوسط بیش از هشتاد درصد هزینه های دامداری ها و مرغداری ها مربوط به هزینه های خوراک می باشد،

یکی از مهم ترین چالش های دامداری ها تامین خوراک ارزان، تازه و با کیفیت است که بتواند نیاز های تعذیه ای دام و طیور را به نحو مطلوبی پاسخ دهد. با توجه به این موضوع منطقی ترین راه برای کاهش هزینه ها، کاهش هزینه های مربوط به خوراک می باشد. بر این اساس کارشناسان مربوطه تحقیقات گسترده ای انجام دادند و به این نتیجه رسیده اند که تفاله ها و از آن جمله تفاله سیب یکی از بهترین گزینه ها برای تحقق خواسته های مد نظر دامداران می باشند.

همچنین استفاده از محصولاتی نظیر ذرت، سویا و گندم که بین جیره های غذایی انسان و دام مشترک است در خوراک دام یکی از عوامل بروز فقر تغذیه ای در جهان است. با توجه به دلایل ذکر شده جایگزین نمودن این خوراک ها با منابع ارزان قیمت مانند تفاله های گیاهی که حاصل پسماندهای صنعتی و کشاورزی می باشند از جمله اقدامات در جهت رفع این مشکل است.

علاوه بر این که مصرف این ضایعات در خوراک دام و طیور می تواند بسیاری از هزینه ها را کاهش دهد، به لحاظ زیست محیطی نیز مصرف این تفاله ها حائز اهمیت است.

سطح پروتئین این تفاله نسبتا پایین است و از نظر انرژی نیز سطح متوسطی دارد و به خوبی می تواند جایگزین بخشی از تامین کنندگان انرژی در جیره غذایی دام و طیور باشد.

قیمت روز تفاله سیب زودبار امسال

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد خواص و همچنین روش های ثبت سفارش این محصول و سایر تفاله های گیاهی می توانید با کارشناسان واحد فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید و از راهنمایی های لازم برخوردار شوید.