قیمت روز تفاله چغندر قند با کیفیت

قیمت روز تفاله چغندر قند با کیفیت چه تاثیری بر قیمت تمام شده محصولات دامی دارد؟ آیا این محصول می تواند موجب کاهش هزینه های ناشی از واردات خوراک دام شود؟

تفاله چغندر

قیمت روز تفاله چغندر قند با کیفیت چه تاثیری بر قیمت تمام شده محصولات دامی دارد؟ آیا این محصول می تواند موجب کاهش هزینه های ناشی از واردات خوراک دام شود؟

استفاده از تفاله چغندر قند در خوراک دام

یکی از مسائل عمده ای که برای ادامه حیات دامداری های صنعتی بسار مهم است، تامین غذای ارزان و با ارزش غذایی قابل قبول برای دام می باشد. ولی قیمت بالای خوراک های پایه که اغلب وارداتی هستند، موجب شده تا دامداران برای تامین مداوم جیره با مشکلات عدیده ای مواجه شوند.

با توجه به این مسائل توجه کارشناسان حوزه خوراک دام  به تفاله ها به عنوان جایگزین های مناسب برای بخشی از خوراک های دانه ای جلب شده است.

آزمایش ها نشان داده استفاده از  تفاله چغندر در خوراک دام و طیور در کنار جیره های دانه ای مانند گندم ،سویا، ذرت و جو  می تواند موجب بالا رفتن ارزش غذایی خوراک دام شود.

استفاده از تفاله چغندر قند در کنار خوراک های دانه ای در ضمن جذب بهتر، باعث کاهش نفخ دام نیز می شود.

همچنین تفاله چغندر قند با کیفیت، خوش خوراکی خوبی دارد و  موجب افزایش کیفیت و بهبود طعم شیر و گوشت دام  می شود و فیبر بالای این تفاله نیز برای کارکرد بهتر دستگاه گوارش دام مفید است.

قیمت روز تفاله چغندر قند با کیفیت در جیره غذایی دام

با توجه به این که تولیدات گندم و ذرت در داخل کشور به تنهایی ، پاسخگوی نیاز دامداران و پرورش دهندگان طیور نیست،  خوراک های جانبی مانند انواع تفاله ها می تواند دامداران را از پرداخت هزینه های بالای واردات بی نیاز کرده و موجب پایین آمدن هزینه های تولید شیر و گوشت شود.

برای اطلاع از قیمت روز تفاله چغندر قند و شرایط تحویل آن به دامداری ها با واحد فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید تا  از کارشناسان مربوطه راهنمایی لازم را دریافت کنید.