نرخ انواع تفاله ارزان امسال خوراک دام

نرخ انواع تفاله ارزان امسال خوراک دام چگونه می تواند برای دامداری ها سودآور باشد؟ با کدام یک از ویژگی های تفاله ها آشنایی دارید؟

تفاله

نرخ انواع تفاله ارزان امسال خوراک دام چگونه می تواند برای دامداری ها سودآور باشد؟ با کدام یک از ویژگی های تفاله ها آشنایی دارید؟

مزایای تفاله مرغوب در خوراک دام

هر چه جیره بهتری برای دام تدارک دیده شود، کیفیت محصولات دامی مانند شیر و گوشت نیز ارتقا پیدا می کند. از این رو دامپروران تلاش می کنند با افزودن خوراک های متنوع به جیره، آن را غنی تر کرده و طعم آن را نیز بهتر کنند.

ذرت و سویا و جو و گندم که جیره رایج دامداری ها می باشد، اغلب به صورت محصولات وارداتی تهیه می شوند که به نرخ ارز وابستگی دارند و در صورتی که بتوانند به کمک سایر محصولات گیاهی مانند انواع تفاله ها جیره را غنی کنند، موجب کاهش قابل توجه هزینه های خوراک دام خواهند شد. از آنجا که در روستا ها ضایعات میوه و سبزیجات به عنوان بخشی از غذای دام به کار برده می شود، تفاله ها نیز می توانند به عنوان خوراک دام به کار بروند و تحقیقات کارشناسان نیز این مسئله را تایید می کند.

علاوه بر این که مصرف این تفاله ها در خوراک دام و طیور می تواند بسیاری از هزینه ها را کاهش دهد، به لحاظ زیست محیطی و حفظ محیط زیست نیز مصرف تفاله ها حائز اهمیت است.

در این جا به تعدادی از ویژگی های مثبت تفاله ها اشاره می کنیم:

  • منبع تامین پروتئین و انرژی با قیمت پایین
  • ارتقا دادن کیفیت گوشت و شیر
  • تاثیر مثبت بر ضریب تبدیل غذایی
  • بالا بردن کیفیت پلت و خوش خوراکی
  • پایین آوردن قیمت تمام شده جیره
  • کمک به حفظ محیط زیست

نرخ انواع تفاله ارزان امسال خوراک دام

تفاله ها، محصولی مفید از گروه تولیدی و بازرگانی کهن است که جهت مصرف در جیره دام و طیور فراوری شده و به صورت فله و کیسه شده قابل ارسال به نقاط مختلف کشور است.

برای اطلاع از موجودی همه روزه می توانید به کانال تلگرامی بازرگانی کهن مراجعه نموده و پس از مشاهده نام محصول در لیست موجودی روزانه برای اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با واحد فروش بازرگانی کهن تماس حاصل فرمایید.