نرخ تفاله چغندر درجه یک امسال

نرخ تفاله چغندر درجه یک امسال می تواند به تامین ارزان و با کیفیت جیره دام و طیور کمک کند؟آیا این تفاله می تواند  جایگزین بخشی از خوراک های رایج باشند؟

تفاله چغندر

نرخ تفاله چغندر درجه یک امسال می تواند به تامین ارزان و با کیفیت جیره دام و طیور کمک کند؟آیا این تفاله می تواند جایگزین بخشی از خوراک های رایج باشند؟

ویژگی های ظاهری تفاله چغندر

تفاله چغندر قند و سایر تفاله ها اعم از تفاله خرما، انگور، آلبالو و … محصولاتی هستند که به سبب قیمت کمتر نسبت به آنالیزی که دارند و خوش خوراکی با استقبال دامداران مواجه شده اند.

از آنجا که خوراک های دانه ای مانند گندم و جو و ذرت، دانه های خوراکی بین انسان و دام مشترک می باشند و استفاده مداوم از آنها موجب کاهش ارزش غذایی شیر و گوشت دام و طیور می شود، جایگزینی آن ها با انواع تفاله ها از جمله تفاله چغندر می تواند باعث افزایش کیفیت این محصولات گردد. همچنین زوربار بودن این محصول موجب حفظ تازگی و کیفیت بالای آن می شود. از این رو به کار گیری آنها در جیره می تواند به سود دامداری ها باشد.

آزمایشات متعدد نشان داده که استفاده از جیره های دانه ای نظیر سبوس، سویا، ذرت به همراه تفاله جغندر قند ارزش غذایی بالاتری در قیاس با جیره های دانه ای دارد.

همچنین به دلیل خوش خوراکی تفاله چغندر قند میزان تغذیه دام بالاتر رفته و سریع تر وزن گیری می کند و کیفیت گوشت و شیر دام نیز بهتر می شود.

نرخ تفاله چغندر درجه یک امسال

با توجه به فصلی بودن این محصولات برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با همکاران ما در شرکت کهن تجارت نیکنام (بازرگانی کهن) در ارتباط باشید.